Стандарт породи МОПС

МОПС / PUG

FCI-Standard N°253 / 11.05.1998 / GB

ПОХОДЖЕННЯ : Китай.

ПАТРОНАЖ: Велика Британія.

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ ОФІЦІЙНОГО СТАНДАРТУ: 24.06.1987.

ЗАСТОСУВАННЯ: Собака-компаньйон

КЛАСИФІКАЦІЯ:

 • Група 9:  Собаки-компаньоны та маленькі(іграшкові) собачки,
 • Секція 11: малі собаки молоського типу,
 • Без робочих випробувань

КОРОТКА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:

Існує багато різних версій щодо походження породи, яка, ймовірно, походить зі Сходу. Країною походження мопсів вважається Китай, де короткоморді собаки завжди були в пошані. До Європи мопси прибули з голландськими торговцями та в 1500-х роках широко поширилися в Нідерландах. Мопс фактично став символом королівських патріотів.

В Англію мопси прибули в період вступу Вільгельма III на трон. До 1877 року крім палевого окрасу не було помічено інших, але в тому ж році зі Сходу була завезена чорна пара мопсів.

ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД: Виразно квадратний і коренастий, мов “багато в малому”, виражений у компактній формі, гарних пропорціях і добре розвиненій мускулатурі. Мопс ні в якому разі не має бути коротконогим, тонконогим або високоногим.

ПОВЕДІНКА / ТЕМПЕРАМЕНТ: Надзвичайно чаруючий, з почуттям власної гідності, розумний. Збалансований, життєрадісний, рухливий.

ГОЛОВА: Відносно велика і пропорційна до корпусу, об’ємна, кругла, але не “яблукоподібна”.

ЧЕРЕПНА ДІЛЯНКА:

 • Череп: Без виступів(виємок). Зморшки на лобі чітко виражені, але не надмірні.

ОБЛАСТЬ ЛИЦЯ:

 • Ніс: Чорний з досить великими, добре відкритими ніздрями. Вузькі ніздрі і занадто велика складка над носом неприпустимі, оцінка за це повинна бути значно знижена.
 • Морда: Досить коротка, тупа, квадратна, а не піднята. Неприпустимо, щоб носова складка закривала очі або ніс і заважала собаці.
 • Щелепа / Зуби: Легкий перекус. Широка нижня щелепа з різцями майже в прямій лінії. Перекус щелеп, зуби або язик, видимі при закритому роті, дуже небажані. За це оцінка повинна бути значно знижена.
 • Очі: Темні, досить великі, круглої форми, з ніжним і уважним виразом, дуже блискучі, повні “вогню” при емоційному збудженні. Неприпустимі выпуклі, надмірно великі очі; при погляді вперед білки очей не повинні бути видимі. Не повинно бути жодних очевидних проблем з очима.
 • Вуха: Тонкі, маленькі, м’які, як “чорний оксамит”. Два різновида форми: “трояндочки” – маленькі вуха, складені над головою, відведені назад так, що внутрішня частина вуха відкрита; “гудзики” – вуха, закладені вперед, кінчиками прилягають до черепу, прикриваючи слуховий прохід. Перевага надається останньому.

ШИЯ: Дещо зігнута, нагадує гребінь, сильна, товста, достатньої довжини, щоб гордо тримати голову.

КОРПУС: Короткий і компактний.

 • Верхня лінія: Рівна, не горбата, не провисла.
 • Грудна клітка: Широка, ребра добре вигнуті.

ХВІСТ: Завернутий, посаджений високо, стиснутий максимально можливо, притиснутий до стегна. Подвійна завитка бажана.

КІНЦІВКИ:

 • Плечі: З гарним кутом нахилу.

Передні кінцівки: Дуже сильні, прямі, помірної довжини, добре розташовані під тулубом.

Задні кінцівки: Дуже сильні, помірної довжини, добре розташовані під тулубом, прямі і паралельні при огляді ззаду.

 • Коліна: З добре вираженими кутами.

ЛАПИ: Не такі довгі, як в зайця, і не такі круглі, як в кота. Пальці добре розділені, кігті чорні.

ХОДА/РУХ: При огляді з переду передні кінцівки піднімаються й опускаються, знаходячись чітко під плечима, зап’ястки направлені прямо, не вигиняються ні на зовні ні всередину. При огляді ззаду – кінцівки рухаються аналогічно. Рухи передніх кінцівок – з добрим сильним махом, задніх кінцівок – вільні, з продуктивним толчком. При огляді ззаду характерна розкачуюча хода. Рухи цілеспрямовані й рівномірні.

ШЕРСТЬ: Тонка, гладенька, ніжна, коротка й блискуча, не жорстка й не пухнаста.

ЗАБАРВЛЕННЯ: Сріблястий, абрикосовий, палевий і чорний. Кожна з цих масок повинна бути чітко вираженою, щоб був контраст між основним окрасом, ременем (чорною смугою вздовж спини від потиличного бугра до основи хвоста) і маскою. Плями повинні бути чітко виділені. Морда або маска, вуха, бородавки на щоках, пляма на лобі у вигляді ромба і ремінь на хребті повинні бути якомога чорнішими.

ВАГА: Ідеальна вага 6,3-8,1 кг (14-18 фунтів). Добра кондиція повинна бути досягнута завдяки розвиненій мускулатурі, яку не слід плутати з надмірною вагою.

НЕДОЛІКИ: Будь-яке відхилення від перелічених пунктів розглядається як недолік або вада залежно від ступеня вираженості і впливу на здоров’я або повноцінне існування собаки.

ДИСКВАЛІФІКУЮЧІ ВАДИ:

 • Агресивність або надмірна боязливість.
 • Будь-яка собака з вираженими фізичними або поведінковими відхиленнями повинна бути дискваліфікована.

ПРИМІТКА: Кобелі повинні мати два нормально розвинені яєчка, повністю опущені в мошонку.